PDF-f2

شرایط کار در هندوستان

Working conditions in India

با توجه به اینکه اقتصاد کشور هندوستان همچنان به سرعت رشد می کند و فرصت های استخدام فارغ التحصیلان نیز در حال افزایش است، هند در حال تبدیل شدن به چشم انداز وسوسه انگیز برای شغل های بین المللی است. ویزای کار در هندوستان به عنوان “ویزای الحاقی” نامیده می شود، برای نیروی کار خارجی صادر می شود که می خواهند برای یک شرکت بین المللی یا یک شرکت دولتی در هند می باشد.

هندوستان به عنوان یکی از امیدوار کننده ترین بازارهای جهانی در آینده، کارگران زیادی را از خارج جذب می کند. کار در هندوستان نشان دهنده تمایل به کار در یک فرهنگ جدید و بازار بین المللی است. همانطور که اهمیت هند در اقتصاد جهانی افزایش می یابد، تجربه کاری در این کشور به طور فزاینده ای سودآور خواهد شد.

هر ساله بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های هند وارد بازار کار می شوند که برای بالاترین حقوق خود رقابت می کنند. با این حال تقاضا در این بخش همچنان بالا است و احتمالا باقی می ماند. هند در سال های گذشته یکی از بزرگترین صادرکنندگان خدمات نرم افزاری شده است و حدود دو سوم خدمات فناوری است.

برخی از بزرگترین کارفرمایان در هندوستان عبارتند از:

قوانین کار در هندوستان چگونه است؟

شرایط کار و حقوق در هندوستان متفاوت از کشورهای غربی است. هفته کاری رسمی در هند روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر است. میانگین هفته کاری در کشور هندوستان ۴۸ ساعت می باشد. علاوه بر مزایای حقوق و مزایای استاندارد، شرکت های بین المللی اغلب کمک های ویژه اضافی مانند کمک هزینه مسکن، یک بلیط هواپیما در هر سال، خدمات بهداشتی کامل و غیره ارائه می دهند. برای کار در هند، شما باید یک ویزای کار (E) و یک مجوز کار داشته باشید.

چه روش هایی برای کار در هندوستان وجود دارد؟

ساده ترین راه یافتن کار در هندوستان از طریق کارفرما به صورت مستقیم می باشد. بهترین راه برای پیدا کردن یک کار از طریق وب سایت های جستجوی کار است. سایت های جستجو کار در هندوستان عبارتند از:

برای دریافت ویزای کار هندوستان چه مدارکی لازم است؟

برنامه های شغلی در هندوستان همواره شامل یک Cover Letter و یک CV می باشد. مدارک باید برای کارفرمایان به صورت مستقیم ارسال شود.
  • Cover Letter

نامه ای که برای کار در هندوستان باید به طور خلاصه توضیح دهد که چرا شما به این کار علاقه مند هستید و اینکه شما چه کاری را انجام می دهید. این باید شامل اطلاعاتی درباره برنامه های آینده متقاضی باشد.

  • CV

CV شما خلاصه ای از مدارک و تجربه های کاری را ارائه می دهد و نباید طولانی تر از دو صفحه باشد. در مقایسه با رزومه های بین المللی شما باید اطلاعات به همان اندازه که ممکن است باشد. CV شامل اطلاعات شخصی، از جمله نام، آدرس، شماره تلفن / فکس، ملیت، وضعیت مدنی و تاریخ تولد می باشد. وضعیت تحصیلی و کاری متقاضی باید در رزومه ذکر شود.

شرایط دریافت اقامت هندوستان چگونه است؟

اقامت در هندوستان برای اقامت طولانی تر از ۱۸۰ روز، مستلزم ثبت نام در اداره ثبت نام منطقه ای خارجی (FRRO) یا سرپرست ایستگاه پلیس محلی است. شما باید در عرض ۱۴ روز پس از ورود به هند، صرف نظر از مدت اقامت خود، ثبت نام کنید. کودکان زیر ۱۶ سال از ثبت نام معاف هستند. اتباع کشور پاکستان باید ظرف ۲۴ ساعت پس از ورودشان به هند ثبت نام کنند و شهروندان افغان باید ظرف ۷ روز ثبت نام کنند.

هنگامی که گواهینامه ثبت نام خود را دریافت کرده اید، می توانید درخواست اقامت را درخواست کنید که به صورت قانونی در هند کار کنید. برای درخواست مجوز اقامت، ابتدا باید کارت (Card Number Account Number) را دریافت کنید. سرانجام کارت PAN Card و گواهی ثبت نام خود را به اداره پلیس ارسال کرده و اجازه اقامت خود را دریافت خواهید کرد.

ویزای کار هندوستان چه مزایا و معایبی دارد؟

یادگیری زبان هندی برای کار در هندوستان ضروری نیست، زیرا اکثر کارفرمایان و مردم انگلیسی صحبت می کنند. یکی از برترین مزایای کار در هندوستان کم هزینه بودن روش ویزای کار در این کشور می باشد. افراد در صورت متاهل بودن و اخذ ویزای کاری می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. هزینه زندگی در هندوستان نسبت به سایر کشورها بسیار پایین می باشد.

بهترین مشاغل برای کار در هندوستان کدامند؟

اکثر مشاغل را می توان در شهرهای عمده شمالی مانند پایتخت سیاسی هندوستان دهلی نو و بمبئی پیدا کرد. با این حال، جنوب غربی بنگلور خانه صنعت فن آوری کشور است، در حالی که مکان های هنری، خرده فروشی و مهمان نوازی معمولا در نقاط توریستی ساحلی مانند گوا در غرب دیده می شود. یکی از سریعترین بخش های رشد در هند بخش فناوری اطلاعات است.

۱- وکیل

قانون یک اصطلاح کلیدی است که شامل زمینه های مختلف مانند جنایی، دادرسی، شرکت ها و غیره است.

۲- خلبان

یکی از برترین مشاغل در هندوستان در سن نوجوانی، کار خلبانی است. حقوق اولیه در این حرفه از بالاترین حرفه ها در کشور هندوستان می باشد.

۳- مدیریت حرفه ای

یکی دیگر از دسته های گسترده و حرفه ای مدیریت، نقش در همه زمینه های کسب و کار مانند بازاریابی، امور مالی، منابع انسانی، عملیات و لجستیک است.

۴- پزشک

پزشکان در همه کشورها از شرایط مناسبی برای کار برخوردار می باشند. از همین رو پزشکان برای کار در هندوستان با مشکل خاصی روبرو نخواهند بود و سرعت ورود به بازار کار بالایی خواهند داشت.

۵- مشاور مدیریت

مشاوره های مدیریتی در زمانی که آنها به دنبال حل یک چالش کسب و کار هستند، شروع به کار می کنند. از آنجا که این چالش در هر صنعت می تواند باشد، بسیاری از متخصصین استخدام می شوند.

۶- خدمات عمرانی

خدمات عمرانی احتمالا قدیمی ترین آزمون ورودی در هند است که توسط انگلیس آغاز شده است تا یک کلاس اداری در کشور ایجاد کند.

۷- حسابدار

حسابداری یکی از برترین مشاغل در کشور هندوستان است که همیشه کارفرمایان تقاضا می کنند.

۸- Merchant Navy

یکی از برترین مشاغل در هند با حقوق و دستمزد اولیه Rs. 30،۰۰۰ در ماه برای یک مهندس جوان است.

۹- Company Secretary

یک دوره تخصصی وجود دارد که افراد را برای رسیدن به سطح مناسب تخصص آماده می کند. حقوق برای کار در هندوستان در یک شرکت از ۲۸،۰۰۰ تا Rs 40،۰۰۰ در ماه می باشد.

۱۰- مهندسی علوم کامپیوتر

با توجه به سرعت پیشرفت های تکنولوژی امروز آینده برای این فضای مهندسی هنوز روشن است. امروزه بسیاری از MNC های دیجیتال مانند آمازون، مایکروسافت، گوگل و فیسبوک در هندوستان مشغول فعالیت می باشند.