غذاهای ترکیه

همیشه در سفر به این فکر می کنید که چه غذای بخورید؟ کدام رستوران ها جزء بهترین ها هستند؟ ترکیه هم جزء همان کشورهای است که تنوع غذای بسیار خوشمزه ی دارد. که انتخاب کردن یکی از ین غذاها می تواند جزء سخترین کارها در مسافرت باشد. در ادامه می خواهم در مورد ۱۵ تا از بهترین غذاهای ترکیه صحبت کنیم اگر علاقه دارید بدانید محبوب ترین غذاها در آنتالیا کدام اند پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را بخوانید.

غذای ترکیه

 

1- شیش کباب shish kebab، بهترین غذای ترکیه

خوردن گوشت تازه بره با ادویجات مخصوص حس نابی را به شما می دهد. شیش کباب ترکیه یکی از لذیدترین غذای ترکیه است که می توانید متفاوت ترین غذا را تجربه کنید.

 

غذای ترکیه

۲- مانتی، یکی از غذهای معروف ترکیه

مانتی یکی از غذاهای محلی در آنتالیای ترکیه است که طرفداران خاص خودش را دارد. مانتی غذای مانند ماکارونی است که حتما با گوشت تازه باید پخته شود و طعم کاملا متفاوت و خاصی دارد. این غذا بین مردم ترکیه طرفداران زیادی دارد.

مانتی با گوشت چرخ شده تازه بره که داخل خمیر ریخته می شود و به مدت یک ربع داخل فر می گذارند تا کاملا پخته شود. هنگام خوردن این غذا بوی آویشن آن شما را مست می کند که هرقاشقی را با لذت فراوان خواهید خورد. یادتان نرود در کنار مانتی از ماست و سیر هم استفاده کنید تا خوشطعم تر شود.

غذای تریه

۳- پیده، محبوبترین غذای ترکی

غذای که  از نظر طعم شبیه پیتزا گوشت و سبزیجات است و بیشتر به عنوان عصرانه در رستوران ها می توانید نوش جان کنید. اما ظاهر آن بصورت مستطیل است که متفاوت از پیتزا است ولی طعم نابی دارد و با خوردن هر تکه لذت خاصی را در وجودتان حس کنید.

غذای ترکیه

 

۴- کومپیر، گل سرسبد غذاهای ترکیه ای

سیب زمینی در همه حالت خوشمزه و خوش طعم است اما اگر می خواهید طعم کاملا متفاوتی را تجربه کنید پیشنهاد می کنم در سفر ترکیه کومپیر را هم امتحان کنید .

کومپیر بعد از کباب جزءغذاهای معروف ترکیه به حساب می آید و وقتی  برای اولین بار به غذا نگاه کنید چنان اشتها می گیرید که مطمئنا چندین و چندبار آنرا سفارش خواهید داد.

غذای ترکیه

۵- ایمام بایلدی  İmam bayıldı، خوشمزه‌ترین غذا با بادمجان

ترکیه شهری رنگ و وار از غذا است که همین تنوع غذای موجب شده که گردشگران زیادی وارد ترکیه مخصوصا آنتالیا شوند. ایمام بایلدی٬ یکی ار خوشمزه ترین غذاهای ترکیه با بادمجان پخته می شود و بعنوان اصیل ترین غذا در ترکیه شناخته می شود.

غذای ترکیه

۶- کوفته خام (cig kofte)، یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

کوفته خام٬ یکی از با اصالت ترین غذاها در شهر آنتالیا محسوب می شود  که قدمتی از دوران عثمانی دارد. یک طعمی لذت بخش که با گوشت خام و بلغور پخته می شود و بعنوان یکی از خوشمزه ترین پیش غذاها در ترکیه  شناخته شده است. در حال حاضر دیگر این پیش غذا را با گوشت نمی خورند بلکه با گردو، فندق و سیب زمینی سرو می شود.

غذای ترکیه

۷- نخود پلو یا  Nohutlu Pilav، یکی از خوش طعم ترین انواع پلوهای ترکیه

نوهوتلو پیلاو یا همان نخود پلو یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه معروف است که بیشتر در استانبول و آنتالیا این غذا را می بینید. این غذا با نخود و مرغ که لابلای برنج ریخته شده است طبخ می شود و در بیشتر رستوران های آنتالیا وجود دارد. این غذا یکی از لذیذترین پلو ترکیه محسوب می‌شود.

با اینکه خیلی ساده پخته می شود اما بسیار خوشمزه و خوش طعم است مانند لوبیا پلوی ما ایرانی ها که غذای بسیار سبک و ساده ای است اما بقدری طعم لذت بخشی دارد که دوست دارید چند پرس از آنرا میل کنید.

غذای ترکیه

۸- ایچلی کوفته، تجربه طعم لذیذ در ترکیه

کوفته یک غذای ترکی است که انواع و اقسامی دارد و در سفر به ترکیه و رفتن به هرکدام از رستوران هایی شهر می توانید تجربه لذت بخشی از غذا را بدست بیاورید. ایچلی کوفته یکی از همان کوفته ها خوشمزه است که گردشگران و مسافران زیادی شوق و ذوق آنرا برای امتحان کردن دارند.

ترکیب گوشت چرخ کرده٬ جفری٬ پیاز٬ بلغور٬ سیب زمینی و تخم مرغ یک طعم فوق العاده ای را ایجاد کرده است که می تواند فراموش نشدنی باشد.

غذای ترکیه

۹-  لاهماجون، خوشمزه‌ ترین غذای خمیری ترکیه

تا به حال پیتزا ترکی به گوشتان خورده است؟ لاهماجون یکی از غذاهای ترکیه غاست که به پیتزای ترکی معروف است ولی هیچ شباهتی به پیتزاهای ایتالیایی ندارد. اگر ظاهر آنرا ببینید متوجه می شوید که پیتزا به سبک کشور ترکیه است که نانی نازک و گرد دارد.

ترکیب گوشت چرخ کرده با فلفل دلمه و پیاز که روی نان ریخته می شود را می توانید نوش جان کنید. طعم کاملا جدید و متفاوت در بین غذاهای ترکی را تجربه خواهید کرد و پیشنهاد می کنم حتما در سفر به ترکیه لاهماجون را امتحان کنید.

غذای ترکیه

۱۰- بالیک اکمک، از خوشمزه ترین ها در لیست غذاهای ترکیه

یکی از تفریحات سفر در تریکه خوردن غذاهای ترکیه در کنار خیابان های ترکیه است و آن یکی از خوش طعم ها می توان به بالیک اکمک اشاره کرد.

در شب های ترکیه بیشتر می توانید تجربه خوردن ماهی های خوشمزه را داشته باشید. بهترین لذت زمانی است که این غذا را در کنار سواحل ترکیه نوش جان کنید

غذای ترکیه.

۱۱- کارنیک، طعم هیجان انگیز غذای ترکی با گوشت

کارنیک٬ طعم متفاوت از غذای مدرن ترکی با گوشت که در سفربه ترکیه می توانید به هر رستوران که بروید و این غذا را سفارش بدهید. کارنیک یک غذای خوش طعم از ترکیب گوشت چرخ کرده و جعفری است که مواد آنرا داخل بادمجان می ریزند و به اصطلاح بادمجان شکم پر است.

غذای ترکیه

۱۲- هونکار بیندی، یکی دیگر از لذیذترین غذاهای ترکیه

فکر می کنم تا همین الان متوجه شده باشید که بادمجان محبوب ترین سیفی جات در ترکیه محسوب می شود و تنوع غذای بالای دارد. هونکار بیندی هم یکی از همان غذاهای خوشمزه است که طعم متفاوت از غذا با بادمجان را می توان تجربه کرد.

بادمجان را بصورت پوره در می آورند و روی آن گوشت های که بصورت تکه تکه شده هستند می ریزند و با ادویجات مخصوص این غذا را خوشطعم می کنند. در سفر به ترکیه حتما این غذا را امتحان کنید.

غذای ترکیه

۱۳- سوبورکی، غذای ترکیه ای با مرغ

سوبورکی طعم متفاوت از غذاهای نمکدار است که از ترکیب مواد تخم مرغ٬ روغن مایع٬ نصف لیوان شیر٬ نمک٬ پنیر سفید٬ سبزی جعفری و خمیر یوفکا است. سوربوکی یک غذای ترکیه ای با مرغ است که محبوبیت بالایی دارد.

غذای ترکی بسیار خوش طعم و لذیذ که بیشتر برای میان وعده استفاده می شود ولی باید اینرا هم به شما یادآوری کنم که در سفرتان به یکی رستوران بروید و این غذا را نوش جان کنید.

غذای ترکیه

۱۴- یاپراک سارما، تجربه طعم جدید از دلمه در ترکیه

از غذاهای ترکیه که مخصوص این کشور است که با برگ مو پخته می شود و داخل آنرا با گوشت چرخ کرده، دانه کاج و کشمش پر می کنند و بصورت لوله ای در می آورند.

از نظر ظاهر شبیه دلمه ما ایرانی است اما از نظر طعم متفاوت ولی هردو به یک اندازه خوشمزه هستند. جزء بهترین غذاهای ترکیه به حساب می آیند و در بین گردشگران هم محبوبیت خاصی دارند.

غذای ترکیه

۱۵- کباب علی نازیک،طعم لذیذ از غذاهای ترکی در آنتالیا

یکی از معروف ترین کباب های ترکی است که یک شعبه از آن هم در شهر آنتالیا است و با خوردن این کباب طعم متفاوت از کباب  را تجربه کرده اید. این کباب همانند بریونی کباب اصفهان است که می توانید با خوردن هرلقمه آن طعم جدید از کباب را تجربه کنید.

۱۵ تا از بهترین غذاهای ترکیه برایتان معرفی کرده ایم که در سفر به ترکیه بهترین غذاها را در رستوران امتحان کنید. فرق نمی کند که به رستوران لاکچری یا ارزان قیمت بروید. تنها باید آشپزهای حرفه ای در رستوران های ترکیه را پیدا کنید.