دبی سیم کارت

اینکه در سفر بخواهید برای تماس‌های تلفنی یا استفاده از اینترنت از سیم کارت خودتان استفاده کنید یا از اپراتورهای مقصد، کاملا به خودتان بستگی دارد اما اگر بدانید که خرید سیم کارت چقدر می‌تواند در کاهش هزینه‌ها موثر باشد، استفاده از خط موبایل خودتان را در سفر برای همیشه فراموش خواهید کرد. در ادامه شما را با راهنمای خرید سیم کارت در دبی آشنا می‌کنیم.

امارات و مخصوصا دبی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری، تفریحی و تجاری برای بسیاری از افراد است و به همین دلیل، تعداد ایرانیانی هم که سالانه به امارات و دبی سفر می‌کنند بسیار زیاد است. یکی از مسائلی که در چنین سفرهایی وجود دارد این است که گردشگران و مسافران چگونه باید با ایران (یا سایر کشورها) تماس بگیرند و یا از اینترنت استفاده کنند. یکی از راحت‌ترین و کم‌هزیه‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، خرید سیم کارت در دبی است.

برقراری تماس و استفاده از اینترنت برای دسترسی به ایمیل، اشتراک‌گذاری لحظات سفر با دوستان و … نیاز به تلفن همراه و سیم کارت را در سفر اجتناب‌ناپذیر می‌کند. از آنجایی که تور دبی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری و پررفت‌وآمدترین مقاصد برای ایرانی‌ها است در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه با خرید سیم کارت دبی به راحتی تماس برقرار کرده و در طول سفر از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.

dubisim

با اپراتورهای دبی آشنا شوید

قبل از خرید سیم کارت دبی باید اپراتورهای دبی را بشناسید و با امکانات و خدمات هر یک آشنا شوید. دبی دارای چندین اپراتور است و شما می‌توانید هر کدام را که بیشتر انتظارات شما را برآورده می‌کند انتخاب و خریداری کنید.

operaor

اپراتور التصالات: یکی از بزرگترین و معروف‌ترین اپراتورها در دبی التصالات نام دارد. این اپراتور به داشتن آنتن‌دهی عالی و اینترنت پرسرعت معروف است. اپراتور التصالات اینترنت ۲G، ۳G و ۴G را در تمامی مناطق پوشش می‌دهد. قیمت این سیم کارت حدودا ۵۰ درهم است و با مبالغ ۲۵، ۵۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ درهمی قابل شارژ است. برای اطلاع از میزان شارژ سیم کارت خود می‌توانید از کد ستاره ۱۲۱ مربع استفاده کنید.

اپراتور دو مبایل: اپراتور دومبایل از دیگر اپراتورهای فعال در دبی است. این اپراتور نیز پوشش‌دهی بسیار قوی دارد و اینترنت پرسرعت را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. قیمت این سیم کارت مانند اپراتور التصالات حدود ۵۰ درهم است و ۲۰ دقیقه مکالمه رایگان را به کرابران هدیه می‌دهد. برای اطلاع از میزان شارژ این سیم کارت باید کد ستاره ۱۳۵ مربع را شماره گیری کنید.

 

سیم کارت دبی

از کجا می‌‌توان سیم کارت خرید؟

شما به عنوان مسافر برای خرید سیم کارت در دبی به مدارک ویژه‌ای احتیاج ندارید. فقط کافیست گذرنامه و یک برگ کپی از آن را همراه داشته و به مراکز خرید سیم کارت مراجعه کنید.

برای خرید سیم کارت کپی شناسنامه خود را ارائه داده و با پرداخت مبلغ حدود ۵۰ درهم می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید از فروشنده بخواهید سیم کارت شما را فعال و به مقداری که می‌خواهید برایتان شارژ کند.

نکته مهم دیگر اینکه تنها درصورتی از مبلغ شارژ شما کسر می‌شود که خودتان با ایران تماس بگیرید. اگر هم خواستید می‌توانید برای تماس از اپلیکشن‌های تماس صوتی و تصویری استفاده کنید. از آنجایی که اینترنت اپراتورها دارای پوشش قوی و پر سرعت است در هر جای دبی که باشید به راحتی می‌توانید با دوستانتان تماس برقرار کرده و لحظات خوشس سفر را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

دبی سیم کارت

مزایای خرید سیم کارت در دبی

استفاده از رومینگ‌های همراه اول و ایرانسل از دیگر راه‌های تماس در سفر است که معمولا بسیتر گران و پرهزینه تمام می‌شود اما خرید سیم کارت در مقصد این مشکل را به راحتی حل کرده و در کاش هزینه‌های سفر تاثیر بسیاری زیاری دارد. بنابراین با خرید سیم کارت:

 • می‌توانید هرینه مکالمات خود را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.
 • در تمام نقاط مقصد به اینترنت دسترسی خواهید داشت.
 • در هزینه‌های اینترنت صرفه‌جویی خواهد شد.
 • تماس‌های ورودی (از مبدا ایران) برایتان رایگان است.
 • سیم‌کارت‌های خریداری شده قابل شارژ هستند.
 • سیم‌کارت‌ها را می‌توان هم به صورت دائمی و هم به صورت اعتباری خریداری کرد.

چند نکته مهم

 • خودتان می‌توانید سیم کارتتان را رجیستر کنید اما بهتر است از فروشنده بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.
 • اهالی‌ امارات در زبان محلی به سیم کارت چیپ (سیم) می‌گویند شما هم می‌توانید هنگام خرید از این اصطلاح استفاده کنید.
 • هر سوالی که دارید هنگام خرید سیم کارت از فروشنده بپرسید.
 • سیم کارت‌های دبی هم مانند اپراتورهای ایران دارای تعرفه‌های تخفیف برای مکالمات و اینترنت هستند، شما هم می‌توانید با سوال از این فروشنده از تعرفه‌های تخفیف استفاده کنید.
 • بیشتر فروشنده‌های امارات به زبان انگلیسی مسلط هستند پس برای خرید سیم کارت به مشکل بر نخواهید خورد.
 • از فروشنده بخواهید سیم کارت را پانچ کرده و با غالب مبایلتان هماهنگ کنید.