سفر به کره جنوبی

کره جنوبی یک کشور مدرن صنعتی می باشد که در کمتر از نیم قرن تبدیل به کشوری ثروتمند و پیشرفته شده است به همین جهت کره جنوبی را یکی از چهار ببر آسیا می نامند. کره جنوبی جزو کشورهای آسیای شرقی محسوب می‌شود. پایتخت کره جنوبی، سئول نام دارد که یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و از حیث زیبایی‌های طبیعی، طبیعت بکر و نمادهای تاریخی و سنتی بسیاری در آن مشهود بوده و مردم آن در کنار زندگی مدرنیته، زندگی و مناسک مذهبی سنتی خود را نیز حفظ کرده‌اند و در آمیختگی زندگی مدرنیته و سنتی را با ورود به کره جنوبی و رفتن به مناطق مختلف گردشگری شامل معابد و مراکز خرید و پارک‌های گوناگون مشاهده خواهید کرد. واحد پول کره جنوبی وون KRW می باشد.

گذشته از آن، نمایش فیلم‌های مختلف محصول کره جنوبی در ایران باعث شده بازیگران آن در بین ایرانیان محبوبیت زیادی پیدا کرده و همچنین تمایل شدیدی نسبت به دیدن مناطق مختلف کشور کره جنوبی نشان دهند.

مردم کره جنوبی بسیار مبادی آداب در صحبت کردن و در رفتار خود در مقابل دیگران بسیار جدی هستند. همچنین مردم کره به بهداشت و زیبایی خود بسیار اهمیت می‌دهند و کسی بدون آراستن خود از خانه خارج نمی‌شود. مردم کره به غذا خوردن خیلی اهمیت قائل می‌شوند و سراسر کره پر از رستوران و کافه است.

کشور کره جنوبی و علل الخصوص پایتخت آن شهر سئول، دارای پارک‌های بسیار زیبا و کاخ‌ها و معابد بزرگ و دیدنی فراوانی می‌باشد و به همین دلیل همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به وسیله تور گردشگری وارد کشور کره جنوبی می‌شوند. همچنین در مناطق مختلف سئول موزه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان به موزه تریک آی سئول، موزه ملی کره، لی‌اوم موزه هنر سامسونگ و غیره اشاره کرد و هر کدام موضوعات متفاوت و جالبی را به تصویر کشیده‌اند.

ویزای کره از زمان صدور سه ماه اعتبار دارد و بر اساس مدت مشخص شده می‌توان در کره اقامت داشت

از جاذبه های گردشگری کره جنوبی می توان به برج شمال سئول (North Seoul Tower)، مرکز خرید بزرگ دونگ دائه مون، کلیسای یودو فول گاسپل، مقر ریاست جمهوری معروف به خانه آبی، دهکده تاریخ و فرهنگی کره جنوبی، قصر گیونگ بوک گانگ، معبد بونگ اونسا سئول، مقبره خانوادگی سلسله چوسان، جزیره جیجو و لوته ورد (Lotte World) که مجموعه‌ای تفریحی است که به دلیل متصل بودن به مراکز خرید، مورد توجه بسیاری از گردشگران است اشاره کرد.

از موارد بسیار غیر منتظره در تور کره جنوبی که با گشت و گذار در سئول با آن برخورد خواهید کرد، وجود مسجد مرکزی سئول است. بسیاری از گردشگران ایرانی با دیدن چنین مکانی شگفت زده می شوند و همچنین باید متذکر شد که در سئول نیز فقط همین مسجد وجود دارد.

جزیره جیجو در صد کیلومتری سواحل جنوبی کره قرار دارد و بزرگترین جزیره این کشور محسوب می‌شود. بازدید از این جزیره آتشفشانی و استفاده از طبیعت زیبا و سواحل بینظیر آن را در تور کره جنوبی به شما توصیه می‌کنیم. کره جنوبی دارای جنگلها، رودها و جزایر بیشماری است به همین جهت آب و هوای کره جنوبی گرم، مرطوب و پر باران است.

همچنین رود چونگ‌گیه‌چون که از وسط شهر سئول عبور کرده، در بین گردشگرانی که وارد کره جنوبی می‌شوند بسیار مورد توجه است و زیبایی این شهر را دو چندان نموده است.

تورهای برگزار شده در خارج از کشور من جمله تور کره جنوبی، دارای شرایط، مدت زمان و هزینه‌های متفاوتی هستند که با مشاوره توسط افراد مجرب می‌توان بهترین سفر با هزینه مناسب را تجربه کرد.

هزینه سفر به کره جنوبی نسبت به چین گرانتر و در مقایسه با ژاپن ارزانتر است. برای چهار شب سفر به کره جنوبی حداقل 700 دلار لازم دارید. هزینه حمل و نقل، خرید غذا و خرید لباس در کره جنوبی مناسب بوده ولی هتل و اقامت به نسبت بالا می‌باشد. کره کشوری چهارفصل بوده که تابستان‌ گرم و مرطوب و زمستان سرد و خشکی دارد.

برای سفر به کره پاییز یا بهار را انتخاب کنید تا از آب و هوای عالی و آسمان آفتابی آن لذت ببرید.

محصولات زیبایی، جینسینگ قرمز کره‌ای، کوله پشتی، لوازم التحریر، چای هادونگ، هانبوک (لباس سنتی کره)

منطقه Itaewon پر است از رستوران‌ و کافه‌هایی که شب‌ها توریست‌ها به آنجا می‌روند. البته خوردن قهوه در کنار رود هان خالی از لطف نیست.
می‌توانید شبی به یاد ماندنی را در برج N تجربه کنید یا به بازار معروف دونگدائون سری بزنید.بسیاری از کافه‌ها در سئول 24 ساعت شبانه روز باز هستند.

سفر به کره جنوبی

حمل و نقل با قطار در سئول راحت است.
با خود چتر همراه داشته باشید.
غذاهای خیابانی خوشمزه سئول را تست کنید.
وقتی را برای پیاده روی و رفتن به کافه‌های سئول برای نوشیدن قهوه اختصاص دهید.
اگر صحبت کردن به زبان کره‌ای یا انگلیسی شما ضعیف است، کار با گوگل ترنسلیتور را یاد بگیرید.
در خریدهایتان می‌توانید تخفیف بگیرید.