سفر به کانادا

مدارک لازم برای سفر به کانادا
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید 3.5*4.5 زنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب که نشان‌دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید اوراق یا سهام بهادار، سند اتومبیل و اجاره‌نامه نیز دارید ارائه دهید. (مدت اعتبارنامه تمکن مالی و ریز پرینت 4 ماه آخر یک ماه است)
 • ترجمه اسناد ملکی
 • مدارک شغلی
 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان مشخص شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر، ترجمه حکم کارگزینی.
 • کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریز پرینت 4 ماه آخر به لاتین
 • تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مهندسان: ترجمه نظام‌مهندسی یا جواز ساخت
 • کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه‌ی بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • دعوت‌نامه : شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد دیگر دعوت‌نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد.
 • مدارک دعوت‌کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت‌کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت‌کننده شامل، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتی (Notice of Assessment) و فرم‌های T4 و T1 تأثیر بسیار زیادی درروند نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند (فرم‌های T4 و T1 برگه‌های مالیاتی پرداخت شده‌ی شخص دعوت‌کننده در کشور کانادا می‌باشد). در صورت نداشتن دعوت‌نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
 • ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندان که بدن یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت‌نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

مناظر کارت پستالی، دریاچه و جنگل‌های زیبا و بکر، خط ساحلی منحصربه‌فرد، پارک‌های ملی خارق‌العاده، سطح بالای کیفیت زندگی، امکانات اجتماعی و سیستم آموزشی پیشرفته همه و همه باعث شده تا کانادا به مقصد رؤیایی برای بسیاری از گردشگران، مهاجران و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا را دارند تبدیل شود.

کانادا در شمال قاره امریکا قرار گرفته و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است. هر کدام از ایالت‌های کانادا زیبایی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند از کوه‌های راکی در غرب کانادا گرفته تا آبشارهای حیرت‌انگیز نیاگارا در مرکز و شهرهای جذاب تورنتو، مونترال و کبک به همراه فرهنگ غنی و امکانات رفاهی خود، همگی از مقاصد پرطرفدار گردشگری در تور کانادا محسوب می‌شوند.

این کشور جذاب مدت‌ها مستعمره کشورهای انگلستان و فرانسه بوده است. به همین دلیل فرهنگ آن نیز به شدت تحت تأثیر این دو کشور قرار گرفته و انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کانادا هستند.

تور تورنتو: تورنتو مرکز استان اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا است. این شهر یکی از مراکز اقتصادی کانادا نیز به شمار می‌رود. تورنتو با مراکز تفریحی فراوان مجموعه‌ای کامل از برج‌های بلند، موزه، گالری، باغ‌های زیبا و مراکز خرید را تشکیل می‌دهد. تورنتو دارای سیستم مترو بسیار منظمی است که رفت‌وآمد به تمام نقاط دیدنی شهر را برای گردشگران تور کانادا به راحتی امکان‌پذیر ساخته است.

تور مونترال: مونترال بزرگترین شهر استان جذاب کبک می‌باشد که بیشتر مردم آن به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. این شهر دارای تاریخچه‌ای بسیار غنی است و گذشته آن با فرهنگ فرانسوی پیوندی ناگسستنی دارد. مونترال با بناهای قدیمی، رستوران‌های مجلل، مراکز خرید مدرن و خیابان‌های جذاب جز محبوب‌ترین شهرهای توریستی برای گردش تور کانادا می‌باشد.

تور نیاگارانیاگارا از زیباترین مناطق طبیعی دنیا است که در مرز میان کانادا و امریکا قرار دارد. آبشارهای نیاگارا از اصلی‌ترین جاذبه‌های تور کانادا به‌شمار می‌روند. این آبشارها از دو آبشار بزرگ تشکیل شده‌اند که یکی از آن‌ها در کانادا و دیگری در امریکا قرار دارد. قدمت آبشارهای نیاگارا به 10 تا 15 هزار سال می‌رسد. اگر به دنبال ماجراجویی و هیجان در تور کانادا هستید، قایق‌سواری، زیپ‌لاین و سایر ورزش‌های آبی در آبشارهای نیاگارا را از دست ندهید

بهترین مقاصد گردشگری و جاذبه‌های کانادا
برج CN، موزه رویال انتاریو، گالری هنری اونتاریو، کازالوما، باغ‌وحش تورنتو، باغ ادواردز، موزه سلطنتی اونتاریو، جزایر تورنتو، پارک مونت رویال، مونترال قدیم، کلیسای نوتردام، پارک ژان دراپو، باغ گیاه‌شناسی، میدان ژاک کارتیه، خیابان وست سنت کاترین، آبشارهای نیاگارا
برج CN بزرگترین برج مخابراتی جهان است که در شهر تورنتو قرار دارد. ساخت این برج بلند 40 ماه به طول انجامیده است. برج CN شامل آسانسورهای شیشه‌ای، مراکز تفریحی و تجاری، سالن‌های ورزشی، کلوپ و رستوران‌های بسیار مدرن می‌باشد. این برج از جاذبه‌های اصلی تور کانادا محسوب شده و سالانه حدود 5 میلیون گردشگر از آن دیدن می‌کنند.
موزه سلطنتی اونتاریو بزرگترین موزه کانادا و از جاذبه‌های دیدنی تور کانادا است. در این موزه بیش از 6 میلیون اثر با ارزش نگه‌داری می‌شود. این آثار شامل برجسته‌ترین کلکسیون‌های دنیا و آثار تاریخی ارزشمند از دوره‌های روم باستان، مصر، ایران و سایر نقاط دنیا است.
جزایر تورنتو مجموع جزایر کوچکی هستند که در دریاچه انتاریو واقع شده‌اند. این جزایر از دیدنی‌های محبوب تور کانادا به شمار می‌روند. از طریق کشتی و تاکسی‌های آبی می‌توان به این جزایر رفت و از تفریحات مهیج آن ازجمله دوچرخه‌سواری، گلف، قایقرانی و تفریحات آبی لذت برد.
ژاک کارتیه میدانی جذاب در مونترال قدیم است که به نام جهانگرد معروف فرانسوی ژاک کارتیه نام‌گذاری شده است. خیابان‌های این میدان مملو است از دکه‌ها و فروشگاه‌های دیدنی که برای گردشگران سفر به کانادا بسیار جذاب هستند.
وست سنت کاترین زیباترین خیابان مونترال است. با قدم زدن در این خیابان می‌توان از مسیرهای پیاده‌روی، پارک‌ها، کافه و رستوران‌های آن لذت برد. همچنین اکثر جشن‌ها و فستیوال‌های مهم کانادا در خیابان سنت کاترین برگزار می‌شوند.
باغ ادواردز از باغ‌های بسیار زیبای کانادا است و در جنوب غربی تورنتو واقع شده است. این باغ با پیاده‌روهای چوبی، محیط جنگلی و حیوانات جذابی مانند سنجاب و راکون فضای زیبایی را جهت استراحت و تفریح برای گردشگران تور کانادا به وجود آورده است. همچنین وجود درختان زیبا با گل‌های خوشبو، زیبایی باغ را چند برابر کرده است.
یکی از تاریخی‌ترین مناطق در کانادا منطقه مونترال قدیم است. بیشتر بناهای این منطقه متعلق به قرن 17 میلادی می‌باشند و بر اساس سبک معماری قدیمی فرانسوی طراحی شده‌اند. انواع رستوران‌های بین‌المللی و فروشگاه‌های رنگارنگ باعث محبوبیت این منطقه در بین گردشگران سفر به کانادا شده است.
پارک مونت رویال معروف‌ترین جاذبه تور کانادا در شهر مونترال است. این پارک باقی مانده آتشفشانی است که در حدود 125 میلیون سال قبل در این منطقه بوده. فضای پارک به صورت تپه‌ای و قله‌ای می‌باشد و گردشگران برای پیاده‌روی، اسکیت روی یخ و دوچرخه‌سواری به این پارک می‌روند.
کازالوما قصری تاریخی در تورنتو کانادا است که قدمت آن به قرن 18 برمی‌گردد. اسم این قصر اسپانیایی و به معنای خانه روی تپه می‌باشد. کازالوما متعلق به سرمایه‌دار کانادایی سر هنری پلات بوده است به دلیل زیبایی و قدمتش از سال 1938 به موزه تبدیل شد و به عنوان جاذبه گردشگری تور کانادا مورد توجه گردشگران در سفر به کانادا قرار گرفت.
بهترین زمان سفر به کانادا
بهار
مارس تا ژوئن
بهار مناسب‌ترین فصل برای لذت بردن از پارک‌های تورنتو و مونترال است. هرچند که فصل بهار هوا اکثر اوقات بارانی است و به همراه داشتن چتر و لباس بارانی ضروری می‌باشد. اما به دلیل مناظر زیبا و آب و هوای بسیار عالی و رمانتیک، اکثر مسافران بهار را برای سفر تور کانادا انتخاب می‌کنند.
تابستان
ژوئن تا سپتامبر
فصل تابستان مونترال و تورنتو آب و هوای گرم و نسبتاً مرطوب دارند. ماه‌های جولای و آگست گرمترین ماه‌های سال در این دو شهر هستند. هوای معتدل و گرم باعث شده تا گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات به کانادا سفر کنند، به همین دلیل تابستان شلوغ‌ترین فصل گردشگری در تورنتو ومونترال است.
پایـیـز
سپتامبر تا دسامبر
فصل پاییز از اواخر سپتامبر در کانادا آغاز می‌شود، هوا در این فصل خنک می‌شود و نه خبری از سرمای زمستان است نه گرما و شلوغی جمعیت در تابستان. برگ‌های رنگارنگ و طبیعت زیبای پاییز در مونترال و تورنتو، این فصل را به یکی از محبوب‌ترین فصل‌ها برای گردشگران تور کانادا تبدیل کرده‌اند.
زمستان
دسامبر تا مارس
کانادا زمستان‌های سرد و طولانی دارد. دمای هوا در این فصل در اکثر نقاط کشور و همچنین شهرهای تورنتو و مونترال زیر صفر است. ازآنجایی که زمستان در کانادا سردتر از زمستان‌های معمول در اکثر نقاط دنیا است، اگر می‌خواهید در این فصل به کانادا سفر کنید، همراه داشتن لباس گرم ضروری است.

با توجه به اینکه آب و هوای کانادا سرد و قطبی است. شهرهای انتاریو و مونترال از نقاط گرم کانادا محسوب می‌شوند، این شهرها دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و مرطوب می‌باشند. به همین دلیل فصل‌های بهار و پاییز بهترین زمان سفر به این شهرها و لذت بردن از طبیعت خارق‌العاده زیبا و بکر کانادا محسوب می‌شوند.