سفر به مکزیک

ایالات متحده مکزیک سرزمینی با  40 هزار سال قدمت که در آمریکای شمالی واقع شده است و زمانی مهد تمدن باستانی آزتک ها بوده است. زبان اداری این شهر اسپانیایی است ولی 62 زبان بومی سرخپوستی نیز به عنوان زبان های ملی در آن ثبت شده است. این کشور بزرگترین کشور اسپانیایی زبان آمریکای شمالی است که 70 درصد مردم آن از تبار مِستیزو(دورگه ی سفید پوست و سرخ پوست) هستند. پایتخت این کشور مکزیکوسیتی است که به عنوان یک شهر جهانی و یکی از بزرگترین مراکز مالی قاره‌ی آمریکا به شمار می‌رود. قطعا تمام دنیا مکزیک را با قهوه ی آن می‌شناسند. پس اگر به این کشور سفر کردید خرید قهوه را فراموش نکنید. سس تند یکی از محبوب ترین خوراکی های مکزیکی هاست که می‌تواند چاشنی سفر شما باشد. پس از خریدِ آن دریغ نکنید. نقره جات تاکِسکو یکی دیگر از بهترین هدایایی است که جز صنایع دستی این کشور بوده و می‌توانید در بازگشت از سفر آن را تهیه کنید. شکلات مخصوص این کشور از دیگر خوراکی هایی است که می‌توانید به عزیزانتان هدیه دهید. سوت مرگ آزتَک یک ساز مکزیکی اصیل است که از جنس سفال بوده و با دمیدن در آن صدای خاصی ایجاد می‌کند که شنیدنش برای کودکان هیجانی است. همچنین جشن موریسما یکی از جشن های پر طرفدار آن هاست که در آن افراد با پوشش سرباز به خیابان ها رفته و حرکات نمایشی اجرا می‌کنند.

مسافرت به مکزیک

مکزیک هشتمین کشور بزرگ جهان است و اندازه آن تقریباً یک‌پنجم ایالات متحده است. مکزیک از شمال با ایالات متحده آمریکا هم‌مرز است و از جنوب تا آمریکای مرکزی امتداد دارد تا جایی که با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های جغرافیایی مکزیک طولانی‌ترین شبه جزیره جهان، شبه جزیره باخا کالیفرنیا به طول ۷۷۵ مایل است که بین اقیانوس آرام و خلیج کالیفرنیا واقع شده است. مکزیک سرزمینی با کوه‌های مرتفع و دره‌های عمیق است. شمال این کشور بیابان‌های گسترده قرار دارند و جنگل‌های انبوه، شرق و جنوب را فرا گرفته‌اند. قسمت اعظمی از مکزیک توسط کوه‌ها پوشانده شده است. رشته کوه‌های سیرا مادره در غرب و شرق این کشور همچنین رشته کوه‌های کوچک در فلات مرکزی قرار دارند. این مناطق، غنی از فلزات ارزشمندی مانند نقره و مس هستند. جنوب مکزیک دارای آب‌وهوای گرمسیر و بخش شمالی آن خشک است. از این رو جمعیت وسیعی از مردم این کشور در بخش مرکزی آن ساکن هستند.

از ویژگی‌های سفر به مکزیک می‌توان به برخورداری از تنوع آب‌و‌هوا اشاره کرد. ازجمله مناطقی با آب‌و‌هوای گرم و مرطوب، معتدل و خشک، مناطقی کوهستانی، کوهپایه‌ای، فلات، بیابانی و دشت‌های ساحلی وجود دارد که همگی دارای شرایط آب‌و‌هوایی خاص خود هستند. اما بطورکلی می‌توان گفت کشور مکزیک به دو منطقه آب‌و‌هوایی تقسیم می‌شود: یک منطقه معتدل در شمال و یک منطقه گرمسیری در جنوب. در منطقه معتدل شمال، دما ممکن است در تابستان گرم باشد و اغلب از ۸۰ درجه فارنهایت (۲۶ درجه سانتی‌گراد) فراتر می‌رود. در زمستان اما به طور قابل توجهی سردتر می‌شود. درمقابل، دما در فصول مختلف در مناطق گرمسیری بسیار کم تغییر می‌کند و دمای هوا در طول سال نزدیک به ۸۰ درجه فارنهایت (۲۶ درجه سانتی‌گراد) است.

اگرچه ساحل‌های شنی اغلب هنگام فکر کردن در مورد مکزیک به ذهن خطور می‌کنند، اما مناطق کوهستانی محل جنگل‌های بلوط و کاج است. بیش از یک‌چهارم زمین‌های مکزیک پوشیده از جنگل است و این کشور رتبه چهارم جهان را در تنوع زیستی دارد. مکزیک بیشترین تعداد گونه خزنده در جهان را داراست و در رتبه دوم پستانداران قرار دارد. مکزیک از نظر تعداد گونه‌های دوزیستان و گیاهان در رتبه چهارم قرار دارد. تخمین زده می‌شود که بیش از ۱۰ درصد از گونه‌های زیستی جهان در اینجا زندگی می‌کنند.

مکزیک محل قرارگیری انواع آتشفشان‌ها است که برخی از آنها فعال هستند. Popocatépetl و Ixtaccíhuatl (به ترتیب “جنگجویی که سیگار می‌کشد” و “بانوی سفید” ، به زبان ناوهاتل) کوه‌های آتشفشانی هستند که گاهی اوقات دودهایی را به وضوح در مکزیکوسیتی می‌فرستند.