سفر به برزیل

کشور برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان می باشد ، برزیل بعد از آمریکا ، از نظر تعداد فرودگاه در رتبه‌ دوم جهانی قرار دارد و اینکه برزیل ۴۷/۳ درصد خاک آمریکای جنوبی را دربر گرفته و با تمامی کشورهای آن به‌ جز اکوادور و شیلی مرز مشترکی نیز دارد؛ برزیل به‌ عنوان یک ” جمهوری فدرال ” از منطقه‌ فدرال ، ۲۶ ایالت و ۴۴۷۰ شهر تشکیل شده است و در سال ۲۰۱۵ میلادی ، برزیل با تولید نا خالص داخلی هفتمین اقتصاد بزرگ جهان را از آن خود کرد و جالب است بدانید که طوطی حیوان ملی این کشور محسوب می شود.

موقعیت و جمعیت کشور برزیل 

کشور برزیل محدوده ‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده ‌است، همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌ گردد و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌ می باشد و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترکی دارد ، همچنین این کشور از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده ‌است و جمعیت کشور برزیل براساس آمار سال 2005 میلادی از سازمان ملل متحد  182.8 میلیون برآورد شده است.

واحد پول برزیل 

سیستم پولی برزیل مبتنی بر ده دهی است و واحد پول اصلی این کشور رئال (Real) و واحد جزء آن سنت (Sentavo) نامیده میشود ، نام و ارزش های اسمی سکه های نشان داده شده در بالا از چپ به راست اینگونه است:
1. One Centavo  ( یک سنت )
2. Five Centavos  ( پنج سنت )
3. Ten Centavos  ( ده سنت )
4.  Twenty-Five Centavos  ( بیست و پنج سنت )
5. Fifty Centavos ( پنجاه سنت )
6. One Real  ( یک رئال )

آب و هوا برزیل

گردباد کاترینا در سال 2004 میلادی تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل به وجود آورد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگل های بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده ‌است؛ با این حال کشور برزیل دارای پنج آب و هوا می باشد که عبارتند از گرمسیری در مرکز ، کوهستانی ، نیمه خشک در شمال شرقی ، استوایی در شمال و معتدل در جنوب است؛ آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور وجوددارد و این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارند و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌ می باشد.
سفر به برزیل

شاید بسیاری از ذهنیت‌هایی که در مورد تور برزیل دارید اشتباه باشد! به طور مثال اگر تابستان به برزیل بروید آب و هوا استوایی و شرجی می‌باشد، اما این برای زمستان‌ها صدق نمی‌کند و در جنوب برزیل برف می‌‎بارد! قطعا بسته به هدف سفر شما، بهترین بازه‌های سفر به برزیل متغییر است. به طور مثال، بهمن بهترین زمان برای شرکت در جشنواره‌ها و میهمانی‌هاست، بدترین فصل برای رفتن به تالاب‌ها و تماشای گونه‌های جانوریست و جاده‌ها و معابر کاملا در آب پوشیده می‌شوند! پس شاید بهتر باشد قبل از آنکه در عملی انجام شده قرار بگیرید، چند دقیقه‌ای به مطالعه‌ی بهترین زمان‌های سفر به برزیل، نحوه تعیین قیمت تور برزیل و خدمات آن، بهترین هتل‌های برزیل، هزینه‌های تور برزیل و مسائلی که ممکن است برای شما به سوال تبدیل شود اختصاص دهید! تا هدفمند و با برنامه از تمامی جاذبه‌های برزیل، در کمال آرامش لذت ببرید.

قبل از آنکه عازم سفر به برزیل شوید، باید ویزای برزیل را اخذ کنید!

اخذ ویزای برزیل چندان سخت نیست و با اطلاع دقیق از مدارک، شرایط و شیوه اخذ به راحتی می‌توانید موفق به اخذ ویزای برزیل شوید. هرچند بهتر است که از تجارب آژانس‌های مسافرتی برای افزایش شانس دریافت ویزا بهره ببرید. گردش حساب 6 ماهه اخیر و تمکن مالی 50،000،000 تومان از شرایط اصلی اخذ ویزای برزیل می‌باشد. تمامی مدارک باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، پرتغالی یا اسپانیایی ترجمه شده باشند. شما به سادگی می‌توانید با انتخاب تور‌های گروهی شانس اخذ ویزای خود را افزایش دهید! ویزای برزیل مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت مراجعه می‌کنید. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و هزینه‌ی اخذ آن 80 دلار می‌باشد. اخذ وقت سفارت برزیل درگاه جداگانه ندارد و در طی روند ارسال مدارک و پس از دریافت فرم قادرید تا یک زمان را (حداقل 7 تا 15 روز پس از ثبت درخواست) برای مراجعه به سفارت خانه انتخاب کنید. 7 روز کاری زمان معمولی است که پس از مراجعه به سفارت خانه، قادر به دریافت ویزای خود هستید.

زمستان، بهترین زمان برای سفر به برزیل از نظر آب و هوا و قیمت ها و ازدحام گردشگران!

زمستان‌های برزیل از خرداد تا مهر به طول می‌انجامد و شرایط جوی این ماه‌ها، برزیل را به یکی از بهترین مکان‌های سفری برای ما ایرانیان (به دلیل تعطیلات تابستان و فرار از گرما) بدل می‌کند، زیرا که زمستان‌های برزیل به مانند تابستان‌های شمال اروپا می‌باشد. دمای هوا معمولا بین 14 تا 25 درجه می‌باشد اما به دلیل شرایط جوی و آب و هوای شرجی برزیل بعدازظهر‌ها و به خصوص بعد از غروب آفتاب هوا سرد می‌شود. پس چمدان‌های خود را فقط از شلوارک و تیشرت پر نکنید که غافل گیر خواهید شد. چند ژاکت و جین را نیز در اسباب سفر خود بگنجانید. گرچه هر‌از‌گاهی باران می‌بارد، اما اکثر روزها آسمان آفتابی و صاف است. زمستان‌ها از بهترین زمان‌ها برای قدم زدن در ریو دو ژانیرو است، زیرا که به لطف دمای هوا، شرایط جوی مطبوع و اماکن خالی از جمعیت، بازدید از هزاران منظره‌ی شگفت انگیز برای شما فراهم می‌شود. گرچه اگر قصد سفر به جنوب برزیل را دارید، اوضاع کاملا متفاوت است! هوا بسیار سرد تر از سایر نقاط برزیل است و احتمال بارش برف نیز وجود دارد. مخارج در سائوپائولو و ریو دو ژانیرو در تمامی ایام سال گران است، اما شهر‌های دیگر به مراتب ارزان‌تر و به صرفه‌تر هستند.

تیر تا مهر بهترین زمان برای تماشای گونه‌های جانوری و طبیعت گردی در برزیل!

اگر به پانتانال، بزرگترین پهنه تالاب گرمسیری جهان می‌روید، بهترین زمان برای تماشای گونه‌های زیستی پانتانال شامل گونه‌های متنوع پرندگان، جگوار‌های پانتانال، مورچه خوار‌های بزرگ، خوک خرطوم‌دار، تمساح‌های کوچک پانتانال، میمون‌ها، برگچه خواران، آهو‌ها و کرکس‌ها تیر تا مهر می‌باشد. بهمن تا فروردین باران‌هایی سنگین (در پانتانال) می‌بارد و جاده‌ها تقریبا همیشه مسدود می‌باشد. سفر به پانتانال در این بازه توصیه نمی‌شود.

بهمن و اسفند بهترین زمان برای شرکت در میهانی‌ها و جشنواره‌ها!

شما در تمام سال می‌توانید در برزیل مخصوصا سائوپائولو و ریو دو ژانیرو در میهمانی‌ها شرکت کنید و خوش بگذرانید، اما برای ساخت خاطره انگیز ترین تجارب، بهمن و اسفند بهترین زمان‌هایی است که می‌توان در میهمانی‌های شب سال نو و جشنواره‌های بزرگ برزیل شرکت کرد. شهر‌های ریو دو ژانیرو، سالوادور، رسیفی و اولیندا بهترین مکان‌ها برای شرکت در این جشن‌ها هستند.

ضمانت نامه تور چیست؟ چرا موظف به ارائه آن هستیم؟

ضمانت نامه تور برزیل از سوی آژانس‌های مسافرتی گرفته می‌شود و هیچ ارتباطی به سفارت خانه‌ها ندارد. این ضمانت نامه فقط بابت اطمینان از بازگشت مسافر به کشور است، چون در صورتی که مسافر به کشور محل زندگی خود بازنگردد، اعتبار آژانس مسافرتی نزد سفارت خانه از بین می‌رود. مبلغی بین 70 تا 100 میلیون تومان (معمولا به صورت چک یا ضمانت نامه بانکی) وجه معمول این ضمانت نامه می‌باشد که باید برای 2 روز بعد از تاریخ بازگشت مسافر به کشور ارائه شود.

خدمات معمول تور برزیل شامل چه آیتم‌هایی است؟

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • اقامت در برترین هتل‌های 4 ستاره (به همراه صبحانه)
  • اخذ ویزای توریستی
  • بیمه مسافرتی
  • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
  • گشت‌های شهری به همراه راهنمای فارسی زبان

قیمت تور سفر به برزیل به چه عواملی بستگی دارد؟ چطور هزینه‌ها را کاهش دهیم؟

در تعیین قیمت تور برزیل مواردی نظیر کیفیت هتل، خطوط هوایی، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد روزهای اقامت شما، مستقیم یا غیر مستقیم بودن پرواز، تعداد گشت‌ها، خدمات اضافی (مانند ناهار یا گشت اضافی) و یا ترکیبی بودن تور برزیل با شهر‌های دیگر موثر هستند. هتل‌ها هرچه به مرکز شهر نزدیک‌تر باشند و دسترسی بهتری به فرودگاه، مراکز خرید، تفریحگاه‌ها و غیره داشته باشند، قیمتشان بیشتر است. با انتخاب کلاس پروازی اکونومی، می‌توانید از هزینه‌های خود بکاهید و صرفه جویی کنید.

آیا کیفیت هتل‌های برزیل راضی کننده است؟

برای اقامت داشتن، هتل‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بسته به اینکه داشتن چشم انداز‌های نفس گیر، لوکس بودن هتل و امکانات آن، قیمت آن و به صرفه بودن، دسترسی و نزدیک بودن هتل به اماکن تفریحی یا فرودگاه برایتان اولویت و مد نظرتان باشد، هتل‌های متفاوتی با رنج قیمت گسترده‌ای قابل انتخاب می‌باشند. هریک را انتخاب کنید، به دلیل توریستی بودن برزیل و آماده بودن آن برای پذیرایی از گردشگران از کیفیت خوبی برخوردار هستند. عموم گردشگران از نظافت، خدمات، گشت‌ها، کیفیت غذا و نوشیدنی، برخورد کارکنان و غیره راضی هستند. اگر به دنبال بهترین هتل‌ها از نظر مردم هستید، هتل‌های Hotel Emiliano، Hotel Fasano Angra dos Reis، Fasano São Paulo، Pousada Capim Santo، Tivoli Mofarrej – São Paulo از بهترین هتل‌های برزیل هستند.

تور برزیل روزانه، هفتگی و ماهانه چقدر هزینه دارد؟!

روزانه 288 رئال برزیل، هفتگی 2.020 رئال برزیل و ماهانه 8.652 رئال برزیل مخارج پیش بینی شده تور برزیل می‌باشد.

این مخارج روزانه شامل 168 رئال برای اقامت در هتل، 56 رئال برای غذا، 5.32 رئال برای آب، 40 رئال برای وسایل نقلیه درون شهری، 29 رئال برای تفریح، 2 رئال برای انعام (دلخواه)، 111 رئال برای مسافرت‌های بین شهری، 30 رئال برای جیب بری و کلاه برداری و 15 رئال برزیل، از مخارج معمول متوسط روزانه تور برزیل هستند.

چه مدت قبل از سفر به برزیل برای خرید تور اقدام کنیم؟

حدودا بین 1 تا 3 ماه قبل از سفر به برزیل باید برای خرید تور برزیل اقدام کنید. از این زمان 3 هفته برای وقت سفارت و حدودا 1 ماه هم باید برای صدور جواب درخواست ویزا در نظر بگیرید.

دلیل اختلاف قیمت تورهای مشابه برزیل در چیست؟

با توجه به اینکه تورهای برزیل به صورت گروهی برگزار می‌شود، دلیل اختلاف قیمت آن می‌تواند بخاطر اماکن بازدید، خدمات تور و سود آژانس‌های مسافرتی باشد. به طور مثال، در یک پکیج خدمات تور برزیل شما ویزا، بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل 3 ستاره و تور لیدر فارسی زبان است. اما در یک پکیچ دیگر، خدمات تور برزیل شامل ویزا، بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل 4 ستاره، تور لیدر فارسی زبان، راهنمای محلی، ترانسفر فرودگاهی، پرداخت عوارض خروج از کشور و پرداخت هزینه‌های راننده و انعام کارگران هتل است که به طبع هزینه این پکیج از پکیج قبلی بیشتر است.